top of page
 • Mitas ar tiesa šaltnešio išgaravimas iš sistemos?
  Sandari sistema mūsų visatoje neegzistuoja, taip jau yra sukurta gamtos, net pačios tankiausios medžiagos per savo porėtą struktūrą nėra 100% sandarios. Neišimtis ir šilumos siurbliai su kondicionieriais, kadangi sistemoje turime visada keliasdešimt kartu didesnį viršslėgį už atmosferinį jis ilgainiui lyginasi. Tačiau, gerai būtų, kad nuostolius turėtume tik per medžiagų struktūrą - tokiu būdu sistemos būtų mūsų laiko supratimu amžinos. Didžiausia nuostolį sukuria vamzdynus jungiančios jungtys, o čia pagrindinį vaidmenį vaidina sistemos montuotojas. Normalu, kad gerai padaryta sistemos jungtis išlaikys reikiamą kiekį šaltnešio ir 10 metų, tačiau dažnu atvėjų vartotojas lieka apgautas, kai dėl blogai atlikto montavimo darbo po poros metų reikia kviestis meistrą ir turėti visai nereikalingas papildomas išlaidas.
 • Kokios elektros sąnaudos šilumos siurblio?
  Klausimas į kurį tikslų atsakymą sunku surasti. Tik dėl to, kad tai yra labai individualus dalykas. Kaip nėra dviejų vienodų žmonių, taip ir nėra dviejų vienodų namų su vienodais juose gyvenimo įpročiais. Tačiau atsakymo vistiek norisi. Gerai! 1.Vienas būdas apskaičiuoti kiek įmanoma realiausias elektros sąnaudas tai naudojant faktinius skaičius, kiek jums šiandiena su turima namo šildymo sistema kainuoja šildymas. Turint tokius duomenis, termodinaminių skaičiuoklių pagalba galime apskaičiuoti realias sąnaudas šilumos siurbliui- taip, būtent pagal jūsų namą. 2.Sekantis būdas yra kiek paprastesnis, bet gali būti tik paviršutiniškas. Išsirinkus šilumos siurblį, jo parametruose matome SEER ir SCOP koeficientus, būtent sekantis nusako, kiek pagaminame šiluminės energijos sunaudodami 1kW elektros. Šiandieniniai įrangos efektyvumo standartai yra nuo 4.0 iki 6.0 SCOP. Lietuvoje norminės sąnaudos šildymui skirtingų energinio naudingumo klasių patalpose: (A++) 27.83Kw/h(m2*metus) (A+) 37.09Kw/h(m2*metus) (A) 49.20Kw/h(m2*metus) (B) 125.40Kw/h(m2*metus) (C) 187.00Kw/h(m2*metus) (D) 200.00Kw/h(m2*metus) Tarkime mūsų gyvenamos patalpos plotas yra 35m2 ir naudojame šilumos siurblį oras-oras šildymui su paprasčiausiu koeficientu SCOP 4. Metinės šildymo išlaidos pagal namo energinio naudingumo klasę: (A++) 73,05(€*metus) (A+) 97.36(€*metus) (A) 129.15(€*metus) (B) 329.16(€*metus) (C) 490.88(€*metus) (D) 525.00(€*metus) Vidutinė Lietuvoje Kw/h kaina yra 0.30€ Aiškiai matomas didelis skirtumas tarp energinio naudingumo klasių. Tad renkantis šilumos siurblį svarbu tinkamai įsivertinti jo nominalu galingumą.
 • Kas geriau oras- oras, ar oras- vanduo?
  Pirmiausia reikia suprasti sistemų esminį skirtumą. O tada jau nuspresti pagal poreikius tinkamiausią sprendimą sau. •Oras-oras sistema - energiją atiduoda per oro šilumokaitį, t.y radiatorių. Aukšto slėgio ir aukštos temperatūros šaltnešis (freonas) yra pernešamas į namuose esantį radiatorių t.y. split sistemos vidinį vienetą ir feno pučiančio orą pagalba yra šildomas namuose esantis oras. Šio tipo sistemos turi daugiau nei tik šildymo galimybę. Jos taipogi gali ir šaldyti/vėsinti, surinkinėti drėgmę esančią ore arba paprasčiausiai pūsti orą, taip sukuriant patalpos viduje oro cirkuliaciją. Didžiausias pliusas tokios sistemos yra aukštas efektyvumo koeficientas ir santykinai labai mažos pradinės investicijos, bei greitas įgyvendinimas. Ši sistema yra nuo 4 ir daugiau kartų efektyvesnė nei bet koks kitas įprastas elektrinis šildymo būdas. •Oras-vanduo sistema - šilumą keičia per vandenį, kurį jau mes pasirinktinai naudojame namų šildymui per grindis ar dažnu atvėju per žematemperatūrius radiatorius, o gal ir buitiniam asmeniniam vartojimui. Tokio tipo sistemos tik šildo arba šaldo vandenį. Tad jau pagal kiekvieno poreikius individualiai, galima namuose montuoti taip vadinamus ,,Fancoilus'', kurie, kaip oras-oras sistema šildys arba vėsins namus. Taip pat vėsinti patalpas galima ir per grindis ar tuos pačius radiatorius, tačiau greito ir gero rezultato pasiekti nepavyks. Taip pat yra ir oras-vanduo monoblokinės sistemos, kurių pagrindinis skirtumas, jog visa sistema yra lauke. Į namus ateina tik jau šiltas, arba šaltas neužšalantis skystis. Abiejų sistemų tipai yra aukšto efektyvumo. Patalpų šildymas vandeniu yra ženkliai malonesnis procesas žmogaus aplinkai, tačiau reikalaujantis didelių pradinių investicijų - dažnu atvėju, net namų renovacijų. Kai tuo tarpu oras-oras sistemos santykinai labai nebrangios, turi daugiau nei tik šildymo funkciją bei yra įgyvendinamos per vieną dieną.
 • Koks šilumos siurblio tarnavimo laikas?
  Visų pirmiausia svarbu atkreipti dėmesį, kad tarnavimo laikas gali kardinaliai skirtis lyginant gerai sumontuota sistema su prastai. Dėja, bet būtent Freoninio tipo sistemos yra labai jautrios žmogaus klaidoms arba nekompetencijai jas montuoti. Taip yra todėl, kad visi tokio tipo kompresoriai naudoja alyvą ypatingai jautrią drėgmei. Betkoks alyvos salytis su drėgme virsta rūgštimi, kuri turi neigiamą poveikį šilumos siurblio varikliui. Butent dėl to visai nekeista, kad gamintojo suprojektuota sistema veikti 10 metų ir daugiau, sugenda praėjus pusei to laiko. Kitas svarbus punktas, kad per 10 metų laikotarpį technologijos keičiasi kardinaliai, pokyčiai neaplenkia ir šilumos siurblių gamintojų. Sistemos taip smarkiai tobulėja - auga efektyvumas, pritaikomos inovacijos keičiančios patogumą. Požiūris į tvarią ateitį taip pat keiciasi, atsiranda įvairiausių papildomų reikalavimų, seni šiai dienai jau nebeekologiški šaldymo agentai keičiami naujais - draugiškesniais gamtai. Per tokį laiko tarpą nelieka nieko kito kaip tik priimti protingq sprendimą atsinaujinti į ekonomiškesnį ir tvaresnį sistemos sprendimą.
bottom of page