top of page

Oras-Oras šilumos siurblio efetyvumas

Šilumos siurbliai oras-oras gali būti pritaikyti skirtingoms oro sąlygoms, kaip -15°C, -25°C ar net -30°C šalčiams. Visa tai priklauso nuo šildymo poreikio ir pasirinkto įrenginio techninių charakteristikų. Oras-oras šilumos siurbliai šiai dienai yra ganėtinai efektyvus. Vidutiniškai sezoninės energijos efektyvumas siekia 4.0-5.9 SCOP koeficientą (angl. SCOP, Seasonal Coeficiant of Performance). Kitaip tariant, iš 1 kWh elektros energijos oras-oras šilumos siurblys priklausomai nuo SCOP koeficiento, gali pagaminti 4-5.9 kWh šiluminės energijos Jūsų namams.

Kokia tinkamo galingumo svarba?

Svarbiausias dalykas prieš renkantis įrenginį, tai žinoti patalpų dydį, lubų aukštį. Preliminarus skaičiavimas įrenginio galingumui yraTai padaryti galima pasinaudojant kondicionierių apskaičiavimo metodu BTU (angl. British Thermal Unit). Tai Jums leis aiškiau suprasti, kokio galingumo oro-oro šilumos siurblys yra reikalingas numatytosioms patalpoms. Jei patalpos yra pakankamai erdvios tikėtina, kad reikės ne vieno vidaus įrenginio, o kelių. Teisingai išsirinktas oras-oras šilumos sriublio dydis garantuos stabilią įrenginio veiklą.

Asmeninių lūkesčių išpildymas

Norite, kad įrenginys tik šaldytų-vėsintu orą, ar reikialinga ir šildymo funkcija. Kokio žemomumo oro temperatūroje galima tikėtis šilumos siurblio veikimo? -15, -20, -20 arba -30°C

Wi-fi modulis - kondicionieriaus valdymas nesant namuose

Jūsų jautrumas triukšmui - vieni įrenginiai tylesni už kitus. Turi ramaus miego režimus. 

Bei daugybė kitų priedų, kaip specialūs oro filtrai, bevėjės funkcijos, bipoliniai jonų generatoriai, UVC dezinfekcija ir kt.

Gamintojo pasirinkimas

Gamintojai skirstoma į Premium ir Ekonominę klases.

Pirmoji klasė šilumos siurblių gamintojai Japonai - labiausiai pažengę, patikimiausi, galintys pasiūlyti daugybę inovacijų. Šie įrenginiai gali kainuoti ir dvigubai brangiau, tačiau tai yra kokybė komponentinių medžiagų, atsakingo požiūrio į įlgaamžiškumą ir efektyvumo visuma.

 Antroji klasė - ekonominė, gamintojų įrenginiai dažniausiai surinkinėjami Kinijoje. Žymiai pigesni, bet išlaikantys patį geriausią kainos ir kokybės santykį. Dalis gamintojų gali pasiūlyti patikimumą ir inovacijas už patrauklia kainą. 

Kaip išsirinkti tinkamą oras-oras šilumos siurblį?

Koks įrenginio galingumas?

Pagrindiniai du šilumos siurblio galingumo rodikliai yra šiluminės energijos kilovatai (kW) arba colinės sistemos energijos vienetai (British thermal unit (BTU)). 

Stiprumas parenkamas pagal patalpos(ų) plotą (m2). Skaičiuojama, kad idealiomis sąlygomis 1 kW šiluminės energijos arba 3,4K BTU galingumo įrenginys šildo arba šaldo iki 10 m2 patalpos ploto. Todėl svarbu atsižvelgti į patalpos šiluminė varžą bei šilumos šaltinius esančius patalpoje.

1 kW (3,4K BTU) ≈ 10 m2  

Oras-Oras sistemos privalumai ir trūkumai

Privalumai:

Šiuolaikinė Oras-oras sistema sumažina šildymo kaštus nuo keturių kartu ir daugiau  (keičiant elektrinį šildymą).

Šios sistemos yra laikoma vienos iš ekologiškiausių šildymo alternatyvų.

Įrenginys gali būti valdomas nuotoliniu būdu, naudojant WiFi sistemą.

Itin greitas montavimo terminas, didelė darbų dalis įgyvendinamą per viena diena.

Šilumos siurblys oras-oras, taip pat filtruoja išpučiamą ora, tad visuomet turėsite gaivų ir švarų ora, kuris neleis kauptis perteklinei drėgmei.

Lyginant su kitomis šildymo sistemomis, oras-oras šilumos siurblių sistemos pradinė investicija nėra didelė, šildymo kaštai taip pat palyginus nedideli.

Trūkumai:

Siekiant užtikrinti sklandu prietaiso veikimą reikalinga reguliari priežiūra.

Sudėtinga šildyti/ vėsinti didelį plotą, šis sprendinys tinkamesnis mažesnio ploto butams, namams, komercinėms patalpoms

Netinkamai sumontuota oras oras sistema ženkliai sumažina prietaiso ilgaamžiskumą. Ilgainiui sukuria nereikalingų papildomų išlaidu, šaltenešio pildymui.

bottom of page